BAYRAKLI GEÇİŞ(3)

BAYRAKLI GEÇİŞ(3)

BAYRAKLI GEÇİŞ(3)

Özellikle 1995'lerden sonra Adanaspor'umuzun iç sahada oynadığı maçlarda sıkça karşımıza çıkan bir durumdu; bayrak altından takımın sahaya çıkması ve o kocaman bayrağın meşaleler ve sis bombaları eşliğinde maç öncesi tüm sahayı turlaması.

Adanaspor taraftarının bir rutini haline gelen bu olay özellikle 1. Lig maçlarının neredeyse tamamında bir kaç sezon uygulanmıştır. O zamanlar sahaya giriş konusu günümüzdeki gibi hassas değil, e-bilet, yüz tanıma, pasolig, basın kart, saha görevli giriş zımbırtıları vs. hiçbirisi yok. Genellikle maraton tribününün güney kısmında konuşlanan ya da güney kapalıda kendine yer bulan taraftar grubumuzun üyeleri maçtan önce rahatlıkla ambulans giriş kapısından sahaya girebiliyordu. Tabiki olumsuz hiçbir olay da yaşanmamıştır o yıllarda.

Yaklaşık 8-10 taraftar, kocaman bir Adanaspor bayrağının etrafına geçer, takım ısınmanın ardından soyunma odasına gittiğinde çıkış tünelinin başında bayraklı geçiş için beklemeye başlanırdı. Tabi o zamanlar takım güney kale arkasının kapalı tribüne bakan köşesinin korner bayrağına yakın noktasında yer alan tünelden çıkardı sahaya. Efsane geçişler olurdu, tünelden turuncu forma gözüktüğü an meşaleler, sisler yanar, tribündeki coşku tavan yapardı. Bayrak altından geçen takım tribünü selamlar, sonrada bayrak sahayı turlar, tribüne selamı verirdi.

Güzel hatıralar, coşkulu yıllar. Özlem ve hasretimiz büyük. Yeniden kavuşabilmek en büyük dileğimiz...

 

Not: Fotoğraf yine bir bayraklı geçiş sırasında. Tribünler yine bildiğiniz gibi, boş yer yok, coşku tavan, heyecan dorukta. (Şubat 1997)

Araştırma-Derleme-Arşivleme: Adanaspor.Org

Yorumlar (3)

  • SENOLi
    Özlediğimiz günler; sabırla beklediğimiz, hiç unutmadığımız ve bir gün tekrar yaşanacağını umut ettiğimiz...
  • Hakan Acar
    Şu anda bile buram buram koktu meşale, gözümün önüne geldi o günler. Tunelden çıkan takım, dışarda izdiham, stad full.. Özledim. O gunlerdeki heyecani tekrar yaşariz umarım.
  • muysal01
    Eskiden her maç bir şenlikti, festival gibiydi. Maça 2 saat kala stada girince bir şeyleri kaçırmış, geç kalmış gibi hisseder, üzülürdüm :)

Yorum Yapın

Yorum Yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.